Pakkumine välismaiselt investeerimisfondilt. Mis edasi?

2023 aasta teisel poolel on üks välismaine infrastruktuuri investeerimisfond, mis on spetsialiseerunud sidetaristu rahavoogudele, saatnud sidemasti aluse maa omanikele posti teel otsepakkumisi. Kirjade sisu on natuke keeruliselt sõnastatud, aga põhimõtteliselt pakutakse maaomanikele võimalust ühendust võtta ja oma mobiilimasti aluse maa eest konkreetne pakkumine saada. Mida teha?

Kui maaomanikul on oma mastialuse maa müügi osas tõsisem kavatsus, siis ilmselt on mõistlik nendega kontakteeruda ja neilt konkreetne pakkumine saada. Nad küll kirjutavad, et “Tagame Teile /…/ parima hinna /…/,” aga selleks, et veenduda, kas tegu on ikka parima hinnaga, tasub küsida ka konkureeriv pakkumine. Ehk siis – loomulikult on mõistlik ka minuga ühendust võtta, sest äkki mina saan parema pakkumise teha. Küsija suu pihta ei lööda.

Kokkuvõttes on värskelt tekkinud konkurents maaomanikele kindlasti kasulik, kuna varasemalt oli müügihuvi puhul ainult 2 varianti: operaatorite leige huvi ja üsna kesine pakkumine, või minu üldjuhul oluliselt parem pakkumine. Nüüd on sinna kõrvale tekkinud ka kolmas variant ja maaomanikul suurem valik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga